چه کنیم که بیشتر حقوق بگیریم؟

تا چشم بر هم می‌زنید همه حقوق‌تان تمام شده و كلی باید دو دو تا چهار تا كنید تا سر و ته دخل و خرج‌تان جفت و جور شود.

اگر بدانید که سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان‌هایی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید، آن وقت می‌توانید بهتر نزد رئیس‌تان برای افزایش حقوق استدلال کنید. وقتی با اطلاع باشید و بدانید چه می‌گویید احتمال دست خالی برگشتن کمتر خواهد بود.

كی گفته « پول علف خرس نیست! » این روزها با این هزینه‌های سرسام‌آور ارزش پولی كه درمی‌آورید گاهی از علف خرس هم كمتر است. تا چشم بر هم می‌زنید همه حقوق‌تان تمام شده و كلی باید دو دو تا چهار تا كنید تا سر و ته دخل و خرج‌تان جفت و جور شود. احتمالا اولین راه‌ حلی كه می‌شود به آن فكر كرد افزایش حقوق است. باید راه‌ حلی پیدا كنید كه رئیس‌تان با افزایش حقوق شما موافقت كند. اگر دنبال راه‌حلی هستید این راهنما را از دست ندهید.

1 - موفقیت، شانس‌تان را بیشتر می‌کند
درخواست افزایش حقوق را بعد از به‌دست آوردن یک موفقیت خوب در سر کار مطرح کنید. لازم نیست مغرور و از خودراضی باشید اما این یک روش امتحان شده است که درخواست افزایش حقوق بعد از اینکه شما کاری استثنایی در سر کار انجام داده‌اید مورد قبول قرار می‌گیرد. با رئیس‌تان رودربایستی نداشته باشید. به او بگویید که موفقیت شما تنها آغاز فرصت‌های زیادی است که شما می‌توانید برای شرکت ایجاد کنید.

2 - استعدادتان را نشان دهید
اگر فکر می‌کنید که مستحق افزایش حقوق هستید باید این را ثابت کنید. لازم نیست از خودتان تعریف کنید. تنها نشان دهید که سرمایه ارزشمندی برای شرکت هستید و همیشه و به ویژه وقتی کس دیگری نیست شما برای انجام کارها حاضر هستید.

3 - صریح باشید
دنبال دوز و کلک با رئیس‌تان نباشید. دقیقا به رئیس‌تان بگویید چه می‌خواهید و چرا چنین چیزی را در چنین زمانی می‌خواهید. صداقت بهترین سیاست است و باعث می‌شود شخصیت‌تان را هم دوست‌داشتنی‌ترکند.

4 - درباره وضعیت مالی محل کارتان تحقیق کنید
اگر بدانید که سیاست‌های شرکت برای افزایش حقوق چیست و در چه زمان‌هایی می‌توانید انتظار افزایش حقوق را داشته باشید، آن وقت می‌توانید بهتر نزد رئیس‌تان برای افزایش حقوق استدلال کنید. وقتی با اطلاع باشید و بدانید چه می‌گویید احتمال دست خالی برگشتن کمتر خواهد بود.

5 - برای شنیدن «نه» خود را حاضر کنید
اگر همه کارهایی که لازم بود را انجام دادید و بازهم نه شنیدید آن وقت دیگر کار از دست شما بیرون بوده است. با این حال، به جای اینکه ناامیدانه برگردید، از رئیس‌تان بپرسید که آیا به جای افزایش حقوق می‌تواند چیز دیگری مثلا تعطیلات اضافه یا اضافه کار یا مزایا به شما بدهد اما حواستان باشد زیاد از حد حریص جلوه نکنید. سعی کنید همواره لبخند بر چهره‌تان باشد حتی اگر اتفاق‌هایی افتاد که شما دوست نداشتید.
 
ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 7:44 pm |  | پاسخ دهید:

به 8 دليل کودکان از آنچه شما فکر مي کنيد، باهوش ترند

مغز کودکان سرعت رشد گفت آوري دارد. يک سال پس از تولد، اندازه مغز دو برابر مي شود و چهار سال بعد، يعني هنگام ورود به کودکستان به اندازه بزرگسالي خود مي رسد. تعجبي ندارد که گاهي بزرگترها از خود مي پرسند او دارد به چه چيزي فکر مي کند؟ اکنون دلايل زيادي وجود دارد که ثابت مي کنند براستي در سر کوچک آنها خبرهايي هست!

1. زبان جديد را تشخيص مي دهند:

سال هاي نوزادي مناسب ترين سن براي يادگيري بيش از يک زبان است. مطالعات دانشگاه بريتيش کلمبيا نشان مي دهد يک نوزاد چهار ماهه از روي نشانه هاي بصري (براساس ريتم صدا و حالت چهره متکلم) مي تواند تشخيص دهد گوينده به زبان جديد صحبت مي کند. براساس تحقيقات، کودکاني که در محيط هاي دو زبانه زندگي مي کنند مي توانند تفاوت هاي زباني را تشخيص دهند و يادگيري زبان هاي بيشتر برايشان ساده تر است.

2. آنها احساسات ديگران را مي فهمند:

حتي کودکاني که تعامل چنداني با سگ ها نداشته اند مي توانند صداي زوزه کشيدن خشمگين سگ يا عوعوي دوستانه اش را با عکس هاي يک سگ عصباني و يک سگ خوشرفتار تطبيق دهند. براساس مطالعاتي که در دانشگاه بريگهام يانگ انجام شده، نوزادان با نوسانات موزيک بتهوون، تغيير روحيه مي دهند.

3. بچه هاي کوچک معاني لغات را درک مي کنند:

برخي کارشناسان کودک معتقدند کودکان تا يک سالگي ارتباط ميان تصوير اشيا و نام آنها را درک نمي کنند. اما در مطالعات دانشگاه پنسيلوانيا، کودکان 6 ماهه خيلي پيش از اينکه بتوانند اين نامه ها را به زبان بياورند، ارتباط مزبور را درک کرده اند. اين مسئله ثابت مي کند که شما مي توانيد با کودک خود صحبت کنيد و او آن را درک مي کند حتي اگر فقط به شما زل بزند.

4. کودکان براي نوع دوستي ارزش قائلند:

ممکن است به نظر برسد کودکان معمولاً دوست دارند چيزي را بگيرند، اما در تحقيقي ثابت شده است کودکان نوپا وقتي چيزي را به ديگران مي بخشند، شادترند.

5. کودکان نوپا عدالت را مي فهمند:

تعجبي ندارد «اين منصفانه نيست» شعار يک خردسال باشد. براساس تحقيقات منتشر شده دانشگاه واشنگتن، کودکان از 15 ماهگي، تساوي را درک مي کنند. اين محققان کودکان را با نشان دادن تصاويري از توزيع برابر و غير برابر شير يا بيسکويت بين دو نفر مورد آزمايش قرار دادند. کودکان به توزيع نابرابر توجه بيشتري نشان دادند که حاکي از اين است تفاوت را درک مي کنند و از آن غافلگير مي شوند. جالب است کودکاني که نسبت به توزيع ناعادلانه غذا واکنش نشان دادند، هنگام بازي با دوستانشان بيشتر از ديگران در تقسيم اسباب بازي ها، ايثار و از خودگذشتگي داشتند.

6. آنها قدر مجازات مناسب را مي فهمند:

بچه هاي هشت ماهه خوشحال مي شوند وقتي براي کسي که کار بدي کرده، اتفاق بدي مي افتد. محققان دانشگاه واشنگتن يک نمايش خيمه شب بازي براي کودکان برپا کردند که در آن، عروسک ها نسبت به هم رفتارهاي مثبت يا منفي داشتند. پس از نمايش،‌ عروسک ها را به دست بچه ها دادند و کودکاني را که از همان ابتدا با عروسک هاي بد، رفتار خوبي نداشتند با بچه هاي ديگري که با همان عروسک ها دوستانه رفتار مي کردند، مقايسه کردند. آنها بر اين باورند که اين واکنش ها مي تواند بيانگر حالات و شخصيت اين کودکان در آينده باشد.

7. آنها تحت تاثير همسالان خود قرار مي گيرند:

دوست داريد کودک شما غذاي خود را به خوبي بخورد و استراحت خوب و کافي داشته باشد؟ او را با دوستان خوشرفتار احاطه کنيد. در مقاله اي منتشر شده در نشريه زيست شناسي سلولي بيان شده يک کودک دو ساله بيشتر علاقمند است رفتاري انجام دهد که سه تا از دوستانش انجام مي دهند تا فقط يکي از آنها.

8. مغز کودکان با پخش و نواختن موسيقي رشد و بهبود مي يابد:

احتمالاً شنيده ايد بين موسيقي و بهره هوشي (IQ) رابطه وجود دارد. يک مقاله تحقيقاتي کانادايي توصيه مي کند که بهتر است کودکان در معرض شرايط ساخت و نواختن موسيقي قرار بگيرند. کودکان يک ساله اي که در کلاس هاي تعاملي موسيقي (حرکات دست يا برخي آهنگ هاي خاص و نواختن پرکاشن با دست) شرکت مي کنند نسبت به کودکاني که کلاس هاي تعاملي کمتري دارند، مهارت ارتباطي قوي تري دارند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 7:44 pm |  | پاسخ دهید:

کارمندان کمتر بنشینند

آزمایش‌ها نشان می‌هد کمتر نشستن کارمندان «پشت‌میزنشین» برای بهبود سطح سلامت و تقویت قدرت تمرکز آنان موثر است.

به گزارش نیک صالحی به نقل از ایسنا ؛ «انجمن قلب سیدنی» با بیان اینکه افراد بزرگسال روزانه نیاز دارند تا حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی داشته باشند اعلام داشت: مهم است که افراد از نشستن‌های طولانی مدت به منظور کاهش مرگ زودرس ناشی از بیماری‌های قلبی خودداری کنند.

انجمن قلب سیدنی به همراه محققان دانشگاه این کشور 40 کارمند را در دوره زمانی سه ماهه بررسی کردند تا تغییرات در رفتار نشستن آنان مشخص شود.

برخی از این کارمندان با کمتر نشستن و اختصاص زمان بیشتری برای ایستادن، کمتر به کمردرد مبتلا شدند. همچنین برخی از آنان معتقد بودند در هنگام ایستادن از هوشیاری بیشتری برخوردار بودند و بهتر بر کارهایشان تمرکز داشتند.

یکی از محققان ارشد این مطالعه گفت: همچنین به کارمندان توصیه می‌شود علاوه بر کمتر نشستن سعی کنند به جای استفاده از آسانسور از پله بالا و پایین روند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشدهشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ | 7:44 pm |  | پاسخ دهید:

مردان عامل استرس زنان

نیمی از زنان امریکایی معتقدند بیشترین استرس از جانب همسران‌شان به آنها تحمیل می‌شود.

در این نظرسنجی که از 7 هزار زن امریکایی صورت گرفت، مشخص شد که وجود دیدگاه‌های متفاوت زوج‌ها در پرورش فرزندان، همراهی نكردن مردان در مسئولیت‌های خانه و فشارهای معمول زندگی زناشویی، موجب شده است که زنان، همسران‌شان را نیز به عنوان کودکانی در نظر بگیرند که نیازمند مراقبت هستند.

سه چهارم از شرکت‌کنندگان در این بررسی اعلام کرده‌اند كه بیشتر مسئولیت‌های خانه و امور مربوط به فرزندان به عهده زنان است و موجب می‌شود تا استرس بیشتری را متحمل شوند.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده| 7:44 pm |  | پاسخ دهید: